Challenge Wratislavia 2013

01.04.2013 19:50

Na tradiční turnaj žactva, který se konal v polské Wroclawi 23. a 24. března tohoto roku, se vypravilo i několik mladých šermířů z našeho oddílu.

Kategorie byly rozděleny podle pohlaví a věku, děvčata šermovala v neděli, chlapci v sobotu, věkově byli rozděleni do tří kategorií – ročníky 98 a 99, ročníky 2000 a 2001 a nejmladší děti s ročníkem narození 2002 a později.

 

V nejstarší chlapecké kategorii (startovalo 155 závodníků) nás reprezentovali Martin Florýk, Ondra Lasák a Karel Hasík. Do Ondry byla vkládána velká očekávání, což se bohužel dost negativně podepsalo na jeho motivaci – jeho touha po vítězství byla tak silná, že to soupeři využili v jeho neprospěch a tak, ačkoli v eliminaci zpočátku vedl, jeho soupeři, maďarskému závodníkovi Simonovi však trenér o přestávce poradil a Ondra prohrál 10/15. Celkově skončil na 96. místě. Martinovi se ve skupině nedařilo, vybojoval jen jedno vítězství s tím, že dvě další mu unikla s rozdílem jednoho zásahu, což ho stálo postup do eliminace, celkově skončil 121. Na Kájově výkonu se zřejmě podepsalo nedávné zranění, nervozita a patrně také méně tréninků v poslední době, celkově byl 151.

 

V kategorii 2000-2001 nás zastupoval pouze Matěj Bohdal. Ve skupině si vedl velice dobře, vyhrál čtyři utkání z pěti, což mu vyneslo postup z 56. místa (startovalo celkem 222 chlapců) a do první eliminace volný los. Bohužel, velmi dobře zašermovaná skupina měla vliv na jeho závodnické sebevědomí, a ačkoli byl do eliminace silněji nasazený než jeho soupeř, nakonec své utkání s lotyšským závodníkem prohrál 12/10. Celkově skončil na 81. místě, což z 222 startujících sice není špatné, ale Matějova výkonnost z poslední doby naznačuje, že by měl i na lepší umístění.

 

V nejmladší kategorii nás reprezentoval Jáchym Hasík, který patřil k osmi nejmladším závodníkům z celkového počtu 161 startujících. Jáchym šermuje teprve první sezonu, toto byly jeho třetí, první velké zahraniční závody, a tak se spíše rozkoukával. Celkově skončil na 157. místě.

 

V nejstarší kategorii děvčat (startovalo 130 závodnic) nás zastupovaly Klára Lasáková a Bětka Filípková. Obě ve svých skupinách vyhrály dvě utkání, což stačilo na postup do eliminačních bojů. Klára šermovala s Němkou Denker, do boje šla takticky, hrála o čas, sportovní štěstí jí bohužel nepřálo, a když byla za nerozhodného stavu vylosována výhoda, dostala ji její soupeřka. Klára tedy musela dopředu a prohrála 5/4. Celkově skončila 83. Bětčinou soupeřkou byla ukrajinská závodnice Kholodenko, silněji nasazená než ona. Zpočátku byl stav vyrovnaný, díky radě libereckého trenéra Milana Kulíka se však Bětka uchýlila k taktice předbodů a tím svou soupeřku natolik zneklidnila, že se již nehrnula dopředu a Bětce se podařilo zvítězit 5/3. V další eliminaci však již bohužel nestačila na Němku Antonii Poser. Celkově skončila na solidním 64. místě.

 

V prostřední kategorii (startovalo 164 děvčat) nás reprezentovala Sára Hasíková, i na ní bylo bohužel vidět, že v poslední době vynechala několik tréninků, ze skupin nepostoupila a celkově skončila 151.

 

V nejmladší kategorii nás zatupovala Sářina mladší sestra Elenka, stejně jako Jáchym se na planších teprve rozkoukává, na takovémto velkém turnaji byla poprvé, skončila 98. ze 102 závodnic.


 

Kontakt

Tělovýchovná jednota Slezan Opava, z.s., oddíl šermu Boženy Němcové 1/20, 746 01 Opava +420 723 070 632 sermopava@centrum.cz