O víkendu 18. a 19. května soutěžili naši závodníci na třech turnajích

Eva Havránková se účastnila M ČR Seniorů v Liberci, tedy jako stále ještě kadetka o dvě kategorie výš. Závodnic bylo vzhledem k nutnosti nasbírat na turnajích během roku alespoň 10 bodů pouze devět, šermovaly v jedné velké skupině, do eliminace postoupila Eva ze sedmého místa. Ve čtvrtfinále se utkala s Eliškou Šabartovou z USK, s níž sice prohrála, nicméně se solidním výsledkem 12/15. Eva skončila sedmá, v seriálu M ČR Seniorů pak na velice krásném třetím místě. Gratulujeme.

 

Naši žáci pak bojovali na planších v Bratislavě, chlapci v rámci Franklova memoriálu, děvčata na Vrbjarově memoriálu.

Matěj Bohdal se účastnil soutěže mladších žáků, ve své skupině vyhrál všechny zápasy kromě jednoho s domácím Viktorem Purgiňou, po skupinách byl průběžně čtvrtý (celkem se účastnilo 21 závodníků). V druhém kole skupin vyhrál Matěj vše a v hodnocení se posunul o příčku výš. Eliminací procházel hladce až do semifinále, kde prohrál o postup do finále s domácím Adamem Zemanem 11/12. Třetí místo je však velmi pěkným výsledkem, k němuž je třeba gratulovat.

 

Ve starších žácích reprezentovali naše barvy Ondra Lasák a Martin Florýk. V prvním kole skupin měli oba po dvou vítězstvích ze čtyř možných, což jim vyneslo průběžně 8. (Ondra) a 9. (Martin) místo. Druhé kolo skupin se oběma vyvedlo lépe, Ondra vyhrál vše, Martin zaznamenal tři vítězství a jednu prohru. Po obou kolech skupin byl Ondra průběžně 4. a Martin průběžně 6. Do první eliminace měl Ondra volný los, Martin zvítězil nad Laszlem Barathem, ve čtvrtfinále zvítězil Ondra nad Martinem Gvothem, Martin bohužel těsně prohrál s Dominikem Sookym (12/13). Ondrova cesta pak bohužel skončila v semifinále, když jej vysoko porazil Henrik Egyenes Porsok. Ondra skončil na třetím místě, Martin byl šestý. Gratulujeme.

 

V soutěži děvčat jsme měli jedinou zástupkyni v kategorii žaček, a to Kláru Lasákovou. Po prvním kole skupin byla třetí, toto místo si udržela i po druhé kole skupin a jelikož v semifinále bohužel prohrála s Ritou Pirk 6/15, udržela si třetí místo až do konce turnaje a domů si tak odvezla stejně jako Matěj a Ondra bronzovou medaili. Gratulujeme.